Dviračių žygis „Joninių takais su kaimynais“
- Renata Bernotiene
- prieš 2 dienas
- 2 min. skaitymo
Birželio 24 dieną Batakiuose vyko tradicinis dviračių žygis, šiemet subūręs net 60 žygeivių iš Batakių, kaimyninių bendruomenių ir dar tolimesnių Lietuvos vietovių. Dalyvius vienijo ne tik noras aktyviai praleisti laiką, bet ir pažinti mūsų krašto istoriją, kultūrą bei gamtos grožį.
Pirmasis sustojimas buvo Ožnugario Romuvoje. Čia žygeivius pasitiko Ožnugario Romuvos bičiulis ir puoselėtojas Elijus, kuris supažindino su senosiomis baltų tradicijomis. Buvo uždegta aukuro ugnis, o kiekvienas dalyvis, berdamas gintaro dulkes į liepsną, tarė savo palinkėjimą. Ši akimirka suteikė galimybę stabtelėti, susimąstyti ir pajusti ryšį su protėvių tradicijomis.
Toliau kelias vedė į Užkertinius – išskirtinio grožio vietovę, kur žygeiviai grožėjosi įspūdinga atodanga, dviejų upių santaka, ilgaamžiais ąžuolais ir buvusių kapinaičių vieta, kurią šiandien žymi paminklas su 1901 metų data. Ši vieta ne vieną privertė stabtelėti ir pasigrožėti mūsų krašto gamtos bei istorijos palikimu.
Kelionės metu aplankėme ir Batakių evangelikų liuteronų bažnyčią. Čia dalyviai išgirdo trumpą šios bažnyčios istoriją, susipažino su maldos namais bei klausėsi minčių apie bendrystės svarbą. Sustojimas suteikė galimybę ne tik atsikvėpti po kelionės, bet ir pabūti kartu jaukioje bei prasmingoje aplinkoje. Žygeiviai džiaugėsi šiltu bendravimu, svetingu priėmimu ir nuoširdžia atmosfera.
Sugrįžus prie Batakių tvenkinio visų laukė gardūs barščiai, užkandžiai ir nuoširdus bendravimas. Po aktyvios dienos netrūko geros nuotaikos, įspūdžių ir pokalbių apie aplankytas vietas. Džiaugiamės gausiu dalyvių būriu, bendryste ir dar kartą įsitikinome, kad mūsų kraštas kupinas įdomių, dar ne visiems atrastų vietų.
Nuoširdžiai dėkojame Batakių seniūnei Kristinai Kiršei ir seniūnijos darbuotojams už pasirūpinimą privažiavimu prie lankytinų objektų ir teritorijų nušienavimu, Virginijui ir Vidai Jokubauskams už paramą, iniciatyvą bei pagalbą organizuojant žygį, Jolantai ir Virgilijui Svikliams už skanius pietus, Batakių kultūros namams už bendrą renginio organizavimą ir bendradarbiavimą, Batakių bibliotekai ir Eidintų bendruomenei už prisidėjimą prie šios gražios iniciatyvos. Ypatingas ačiū visiems žygio dalyviams, kurie savo gera nuotaika, bendryste ir aktyvumu sukūrė puikią atmosferą. Jūsų dėka ši diena buvo kupina įspūdžių, prasmingų susitikimų ir gražių akimirkų.




























Komentarai